Konsolidacja kredytów bez zdolności kredytowej Chorzów

Na czym polega konsolidacja kredytów?

Konsolidacja kredytów jest produktem bankowym, co oznacza, że możesz skorzystać z takiej oferty tylko w bankach czy w spółdzielczych kasach oszczędnościowo-kredytowych. Mają one przygotowaną ofertę na gotówkowe lub hipoteczne kredyty konsolidacyjne, które mogą pozwolić Ci na połączenie ze sobą różnych zobowiązań finansowych – kredytów, pożyczek, ale i chwilówek z firm pozabankowych.

Gotówkowe kredyty konsolidacyjne nie wymagają ustanowienia dodatkowego zabezpieczenia spłaty. Jest ono wymagane wówczas, gdy zaciągasz hipoteczny kredyt konsolidacyjny. Podstawą jest tutaj zabezpieczenie w formie hipoteki na rzecz banku wpisanej do księgi wieczystej nieruchomości. Dzięki zaciągnięciu kredytu konsolidacyjnego w pożądanej przez Ciebie formie możesz za jednym razem spłacić wcześniej zaciągnięte zobowiązania. Nie musisz więc martwić się koniecznością pamiętania o wielu różnych terminach uiszczania rat, kiedy łączysz je ze sobą i spłacasz w wyniku konsolidacji tylko jedną miesięcznie. Pamiętaj, że kredyt konsolidacyjny jest zaliczany do grona zobowiązań kredytów celowych, czyli możesz go wydatkować tylko w jednym celu – spłaty kapitału kredytowego w różnych instytucjach. To bank udzielający Ci konsolidacji zajmie się w Twoim imieniu zamknięciem poszczególnych umów kredytów i pożyczek.

Jakie są warunki konsolidacji kredytowej?

Banki mogą w dowolny sposób ustalać warunki konsolidacji kredytów i pożyczek. Niektóre pozwalają dołączyć do konsolidowanych zobowiązań finansowych pożyczki udzielone poza systemem bankowym, w tym chwilówki, a inne poprzestają wyłącznie na kredytach oraz pożyczkach gotówkowy udzielanych przez banki. Zorientuj się, co właściwie możesz konsolidować w wybranej instytucji, zanim zdecydujesz się złożyć wniosek.

Możemy pomóc Ci w znalezieniu takiego banku, w którym nie tylko skonsolidujesz wszystkie pożądane zobowiązania, ale uzyskasz najlepsze warunki konsolidacji, jeśli chodzi o poziom oprocentowania, prowizji i innych opłat naliczanych przez instytucje. Zapraszamy do naszego biura w Chorzowie, gdzie nasi doradcy kredytowi po rozpoznaniu Twojej indywidualnej sytuacji finansowej podpowiedzą Ci, gdzie najlepiej będzie złożyć wniosek.

Konsolidacja jest przeprowadzana w ten sposób, że bank najpierw weryfikuje, jakie kredyty czy pożyczki chcesz spłacić przed czasem. Dlatego do wniosku obowiązkowo powinieneś dołączyć wszystkie umowy kredytowe oraz ewentualnie wymagane zaświadczenia o pozostałej do spłaty kwocie zobowiązań finansowych. Jeśli bank po zweryfikowaniu Twojej wiarygodności stwierdzi, że rzeczywiście stać Cię na kredyt konsolidacyjny, udzieli go. W wyniku tego Twoje kredyty i pożyczki zostaną spłacone ze środków z zobowiązania. Nie Ty będziesz regulował te produktu, tylko instytucja kredytująca. Tobie pozostanie już tylko pamiętać o konieczności spłaty raty kapitałowo-odsetkowej nowego zobowiązania w terminie wskazanym w harmonogramie dołączonym do umowy.

Wyślij do nas zapytanie

Chcesz dowiedzieć się więcej na temat konsolidacji lub sprawdzić, czy w Twoim przypadku przyniesie ona oczekiwane korzyści w postaci np. zmniejszenia miesięcznego obciążenia finansowego? Wyślij do nas zapytanie. Powiemy Ci, co możemy dla Ciebie zrobić w tej kwestii.

Nie mam zdolności kredytowej – czy mam szanse na kredyt konsolidacyjny?

Podstawowym warunkiem zaciągania kredytów i pożyczek w bankach jest posiadanie przez klientów odpowiednio wysokiej zdolności kredytowej. Obok dobrej historii jest ona absolutnie wymagana przez banki, ponieważ te na mocy rekomendacji wydawanych przez Komisję Nadzoru Finansowego muszą dbać o dobrą jakość portfela kredytowego.

Brak zdolności kredytowej, czyli zdolności do spłaty zobowiązania wraz z naliczonymi odsetkami i innymi opłatami, staje się często podstawą do odrzucenia wniosku złożonego przez klienta. Jednak musisz wiedzieć, że każdy bank może mieć nieco inne zasady szacowania zdolności. Dlatego też odrzucenie wniosku o kredyt konsolidacyjny w jednym banku wcale nie musi oznaczać, że drugi bank także go nie uzna.

Nasi doradcy kredytowi wiedzą wiele o tym, czego wymagają od potencjalnych klientów banki przy konsolidacji. Podpowiedzą więc, w jakich instytucjach najlepiej złożyć wniosek o konsolidację dotychczas zaciągniętych zobowiązań. Należy podkreślić też, że zdolność zawsze będzie wymagana do zaciągnięcia jakiegokolwiek kredytu bankowego.

Wyślij wiadomość

Jeśli masz jakieś pytania dotyczące możliwości zaciągnięcia kredytu konsolidacyjnego albo martwisz się niską zdolnością, zapytaj naszych ekspertów, jak możesz ją poprawić i zwiększyć szanse na konsolidację.

Zdolność kredytowa jest kształtowana z jednej strony przez Twoje miesięczne dochody z różnych, akceptowalnych przez bank źródeł, ale z drugiej pomniejszają ją Twoje stałe koszty, jakie ponosisz. Przy wyliczaniu zdolności do kredytu konsolidacyjnego bank najprawdopodobniej nie będzie brać pod uwagę rat kredytów i pożyczek, jakie mają być skonsolidowane. To tak, jakbyś już uregulował spłatę kapitału kredytowego, a jedynym obciążeniem była rata nowego zobowiązania konsolidacyjnego.

Nasi eksperci mogą pomóc Ci w poprawie zdolności. Być może wystarczy spłacić np. dług wynikający z karty kredytowej czy zamknąć linię kredytową, by poprawić zdolność na tyle, że zaciągnięcie kredytu konsolidacyjnego staje się możliwe.