Kredyt oddłużeniowy Chorzów

Spirala zadłużenia – uwaga na długi!

W Polsce jest co najmniej 2,5 mln dłużników, którzy zalegają z płatnością różnych zobowiązań finansowych poszczególnym instytucjom lub osobom. Część z tych długów wynika z nieopłaconych kredytów i pożyczek, rachunków za media, czynsz, czy długów alimentacyjnych oraz podatkowych.

Kiedy pojawiają się pierwsze zaległe raty kapitałowo-odsetkowe kredytów, przeterminowane pożyczki i inne, podobne płatności, nie powinieneś czekać, aż do Twoich drzwi zapuka komornik, tylko działać. Niestety wiele osób stara się doraźnie ratować swoją sytuację finansową. Dlatego zaciąga kolejne kredyty gotówkowe czy częściej pożyczki pozabankowe, by spłacić najbardziej naglące długi i rachunki. To prosta droga do tego, by wpaść w spiralę zadłużenia, z której naprawdę bardzo trudno jest się wydostać. Tymczasem naszym ekspertom z Chorzowa znane są znacznie lepsze sposoby na to, by powstrzymać pętlę zadłużenia i wyjść z niej, poprawiając jednocześnie swoją zdolność kredytową, co procentuje w przyszłości.

Jak dokonać oddłużenia?

W momencie gdy okazuje się, że Twoje długi zaczynają Cię przerastać, powinieneś w pierwszej kolejności dokładnie przejrzeć swoje finanse. Jeśli nie jesteś w stanie ich samodzielnie uporządkować, możesz skontaktować się stacjonarnie z naszymi ekspertami z Chorzowa i wspólnie znajdziemy najlepsze wyjście z sytuacji, w jakiej się znalazłeś. Analiza stanu finansów jest kluczowa dla dopasowania odpowiedniego sposobu na to, by dokonać rzeczywistego oddłużenia.

Wielu dłużników szuka dla siebie tak zwanych kredytów oddłużeniowych. Jednak trudno o nich mówić w kontekście oferty instytucji bankowych. Banki są bowiem na mocy wydawanych przez Komisję Nadzoru Finansowego rekomendacji zobowiązane do dbania o wysoką jakość swojego portfela kredytowego. Przekłada się to na solidną weryfikację wszystkich potencjalnych klientów. Jeśli więc w procesie kredytowania okazuje się, że masz niespłacone, znacznie przeterminowane długi, nie możesz liczyć na pozytywną decyzję.

Jednak oddłużenie można rozumieć na dwa sposoby. Być może jesteś w sytuacji, w której zaciągnąłeś wiele różnego rodzaju kredytów oraz pożyczek, zarówno w bankach, jak i w firmach pozabankowych, co coraz mocniej prowadzi Cię do powstania przeterminowanego zadłużenia. Kiedy wiesz już, że z różnych powodów nie będziesz mógł spłacić powstałych długów, a zbliża się termin spłaty kolejnej raty kredytu lub kapitału pożyczki pozabankowej, zastanów się nad możliwością wcześniejszego pozbycia się takich zobowiązań. Możesz w tym celu posłużyć się kredytem gotówkowym lub konsolidacyjnym udzielonym przez bank. Sprawdź, jak takie zobowiązania mogą doprowadzić Cię do rzeczywistego oddłużenia.

Wyślij do nas zapytanie

Posłuż się zapytaniem, by szybko i skutecznie nawiązać kontakt z naszymi doradcami kredytowymi. Dowiedz się więcej na temat oddłużania za sprawą zobowiązań bankowych.

Oddłużanie – konsolidacja czy kredyt gotówkowy?

Likwidacja zadłużenia to cel dłużników. Możesz posłużyć się w takim przypadku kredytem bankowym, który pozwoli Ci na spłatę wcześniej zaciągniętych zobowiązań.

Musisz wiedzieć w pierwszej kolejności, że banki udzielają kredytów wyłącznie tym klientom, których cechuje wiarygodność. Jeśli więc masz dobrą historię w BIK i odpowiednio wysoką zdolność, możesz liczyć na udzielenie finansowania bankowego.

Przy istniejącym zadłużeniu może się jednak okazać, że wpisy w BIK są negatywne, a Twoja zdolność zbyt niska, by móc uzyskać pozytywną odpowiedź z banku. Instytucje są zobowiązane do tego, by wpisywać przeterminowane płatności rat kredytów czy pożyczek gotówkowych do rejestru Biura Informacji Kredytowej, jeśli minął już 60-dniowy termin od chwili, gdy ta rata stała się wymagalna. Mniejsze opóźnienia w spłacie długów mogą nie być odzwierciedlone w negatywnych wpisach w BIK. Niska zdolność również może być przeszkodą w uzyskaniu kredytu z banku.

Wyślij do nas wiadomość

Masz wątpliwości co do tego, czy bank wyda Ci pozytywną decyzję na Twój wniosek? Przyjdź do nas lub wyślij wiadomość online, a my po przeanalizowaniu Twojej sytuacji postaramy się odpowiedzieć na wszystkie Twoje pytania dotyczące oddłużania.

Przy kredytach gotówkowych, które mogą być przydatne w procesie oddłużania, nie musisz wskazywać we wniosku, na co je spożytkujesz. Dzięki temu możesz nimi spłacić swoje długi w bankach, firmach pozabankowych, ale i w spółdzielni mieszkaniowej czy w elektrowni albo gazowni. Problem w tym, że ich udzielenie jest uzależnione od posiadania odpowiednio wysokiej zdolności.

Zdolność będzie liczona nieco inaczej, jeśli będziesz chciał dokonać oddłużenia z zastosowaniem kredytu konsolidacyjnego. Wówczas przy jej wyliczaniu bank nie bierze pod uwagę obciążeń z tytułu rat konsolidowanych kredytów. Jest tak, jakby już zostały one spłacone za sprawą udzielonego zobowiązania konsolidacyjnego. Dlatego teoretycznie masz większe szanse na jego uzyskanie, ale jest to produkt celowy, który możesz spożytkować tylko na spłatę zgłoszonych do konsolidacji kredytów i pożyczek.